Dietpharm Makulin капсули за подобар вид

(0 оценки и коментари)

490 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Додаток во исхранат со FloraGLO® лутеин,зеаксантин и цинк. 

Availability: instock
Категорија:
Бренд:Dietpharm
Сподели:

Макулин капсулите се наменети за лицата кои сакаат да го одржат здравјето на очите.

FloraGLO® е суспензија со лутеин со потекло од цветот џунџуле (Tagetes erecta). Лутеинот е најприсутен во мрежницата (посебно во жолтата точка,макула и лутеа) и леќата на окото.

FloraGLO® лутеинот е најиспитуван бренд на лутеин во светот. Има одлична апсорбција поради тоа што обликот на лутеинот е ист како оној од зеленчукот и другата храна.

-Зеаксантин – е важен каротеноид и важна состојка на макуларниот пигмен во мрежницата.

– Цинк (цинк глуконат) – цинкот допринесува за нормален вид и ги штити клетките од оксидативниот стрес.

Начин на употреба:

1-2 капсули на ден со оброк

Пакување:

30 капсули

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Dietpharm Makulin капсули за подобар вид”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120,00 ден.

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.