NOW Sunflower Lecithin 1200 mg / 100 капсули

(0 оценки и коментари)

760 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Лецитин од сончоглед за здрав нервен систем

Бренд:NOW
Сподели:

Нема на залиха

NOW® SUNFLOWER LECITHIN (лецитин од сончоглед) има фосфатидил холин, најзастапен фосфолипид во клеточната мембрана. NOW® SUNFLOWER LECITHIN исто така природно изобилува со фосфатидил инозитол, фосфатидил етаноламин и есенцијални масни киселини.

Лецитинот е најзастапен фосфолипид (комплексен вид на маст) во организмот, особено присутен во виталните органи како срце, мозок, црн дроб и нервниот систем. Лецитинот претставува клучен градежен материјал на клеточните мембрани чија улога е да ги пропушта хранливите материи во клетките и да ги елиминира штетните материи од клетките.

Со Phosphatidyl Choline

Без Соја, Без ГМО

Состав

Количина во 1 доза: (3 капсули)

 % на дневни  вредности

Калории                                                    30

Калории од масти                                   20

Вкупно масти                                          2 g

Заситени масти                                      0 g

Транс масти                                            0 g

Полинезаситени масти                         0 g

Лецитин од сончоглед                        3.6 g  (3600 mg)

Phosphatidyl Choline                           630 mg

3%

Препорака за употреба: Како додаток во исхраната земете 2-3 капсули дневно со храна.

Други додатоци: мека желатинска капсула (желатин, вода, глицерин) и масло од сончоглед. Не е произведено со квасец, пченица, глутен, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени.

Предупредување: Само за возрасни. Консултирајте доктор доколку сте бремени или доилка, земате лекови или имате некаква медицинска состојба. Да се чува подалеку од дофат на деца! Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето. Препорачаната дневна доза да не се надминува. Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк. Чувајте го на ладно, суво место после отварање.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “NOW Sunflower Lecithin 1200 mg / 100 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *