Bionika Диурекс капсули од Коњско опавче

(0 оценки и коментари)

296 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Меки капсули кои го помагаат исфрлањето на вишокот течности од организмот.

Availability: outofstock
Бренд:Bionika
Сподели:

Нема на залиха

СОСТАВ:

1 мека желатинска капсула содржи 150 mg екстракт од коњско опавче (Equisetum arvense).

Други состојки: масло од соја, желатин, глицерол, прочистена вода, силициум диоксид, емулгатор: соја лецитин, карамел (Е150а), титан диоксид (E171).

ДЕЈСТВО

има диуретично дејство и го помага излачувањето на вишокот течности од организмот.

ШТО ПРЕТСТАВУВА ДИУРЕКС И КОРИСНОСТ ОД УПОТРЕБА

Коњското опавче се користи повеќе од илјада години поради диуретичното дејство.

Екстрактот од коњско опавче содржи големо количество на минерални материи, во најголема мера SiO2. Содржи и стероли, аскорбинска киселина, фенолни киселини и други компоненти.

Најважно дејство на Диурекс е тоа што го засилува излачувањето на урина (дејствува како диуретик).

Зголеменото излачување на урина е од голема важност и го помага елиминирањето на вишокот од течности од организмот.

ПРЕД ДА ЗЕМЕТЕ ДИУРЕКС

Диурекс не треба да го употребувате

доколку сте алергични (хиперсензитивни) на екстракт од корен од коњско опавче или било која друга состојка на Диурекс.

кај пациенти со едеми поради нарушена срцева слабост или бубрежна функција.

Земање на Диурекс со храна или пијалоци

Храната и пијалоците не влијаат на дејството на Диурекс.

Бременост и доење

Диурекс не се препорачува да се користи за време на бременост и доење бидејќи нема доволно податоци за безбедноста и влијанието врз развојот на бебињата и малите деца.

ПРЕДУПРЕДУВАЊА И НЕСАКАНИ ДЕЈСТВА

Во случај на појава на благи гастроинтестинални тегоби или алергиски реакции треба да го прекинете земањето на капсулите.

ДОЗИРАЊЕ И НАЧИН НА УПОТРЕБА

Земајте по една мека желатинска капсула 3 пати на ден. Земајте ги Диурекс капсулите најмногу 30 дена. После тој временски период консултирајте се со лекар во врска со продолжена употреба или доколку користите некој друг лек.

Голтнете ја меката желатинска капсула цела со вода.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Bionika Диурекс капсули од Коњско опавче”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.