Yasenka Skinage COLLAGEN Advanced 5000

(0 оценки и коментари)

960 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Запрете во времето со течниот додаток во исхраната Skinage COLLAGEN ADVANCED 5000

Содржи хидролизиран колаген, хијалуронска киселина, ресвератрол и витамин Ц.

Комбинацијата од колаген, хијалурон и ресвератрол ја храни кожата одвнатре, а витамин Ц допринесува за нормално создавање на колагенот за нормална функција на кожата и допринесува во заштитата на клетките од оксидативен стрес.

Со процесот на стареење, се намалува способноста на телото да произведува колаген и хијалуронска киселина, што доведува до намалување на еластичност на кожата, што резултира до појава на брчки. Со текот на стареењето колагенските влакна почнуваат да се раздвојуваат, а меѓупросторите исполнети со хијалуронска киселина се намалуваат и празнат.

Со употреба на skinage COLLAGEN ADVANCED се обезбедува додатно внесување на колаген и хијалуронска киселина во телото. Клинички е докажано дека внес на 5g Натикол хидролизиран морски колаген во тек на осум недели се намалува појавата на бори и се подобрува затегнатоста на кожата.

Течниот облик на колаген обезбедува брзa апсорпција и поголемо искористување, што на долгорочен план допринесува за убавина на Вашата кожа.

– Го забавува процесот на стареење
– Ги измазнува брчките
– Ја одржува еластичноста на кожата
– Длабински ја хидрира кожата
– Ја регенерира кожата
– Го намалува целулитот
– Ги штити и регенерира зглобовите

Availability: outofstock
Бренд:Yasenka
Сподели:

Нема на залиха

Во 50мл содржи:

Колаген                              5000 mg

Хијалуронска киселина   100 mg

Витамин Ц                           100 mg

Ресвератрол                         20 mg

Пакување:
500мл
Пакувањето содржи и градуирана чашка, за полесна употреба на производот

Упатство за употреба:
50мл дневно

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Yasenka Skinage COLLAGEN Advanced 5000”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.