Yasenka Collagen Elegance 10000 течен колаген 500ml

1,440 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Содржи 10.000 mg хиролизиран колаген, 2.000 mg MСM, екстракт од зелен чај, коензим Q10, 100 mg хијалуронска киселина, 100 mg витамин Ц, витамини Б – комплекс и цинк.

Го надополнуваат изгубениот колаген, го потикнуваат создавањето на природен колаген и успешно ги намалуваат борите.
Хидрира, ја храни кожата однатре, ја враќа еластичност и го поправа тонусот на кожата со што го намалува настанувањето на темно дамки.
Спречува воспаленија и намалува појава на акни, розацеа и црвенило на кожата.
Има детоксициски ефект и поттикнува излачување штетните состојки од организмот
Поттикнува раст и црстина на косата и ноктите
Обезбедува енергија и подобро искористување на нутритиентите
Клинички е докажано дека употребата на 10g (10000mg) Naticol (хидролизиран морски колаген) во тек на 6 недели ја намалува појавата на бори и ја подобрува еластичноста на кожата.
skiage COLLAGEN ELLEGANCE е формула која со својот богат состав обезбедува брза обнова на кожата, ги штити клетките од оксидативен стрес, намалува бори, ревитализира и хидрира, ја зголемува енергијата и го враќа младиот изглед.
Течниот облик на колагенот обезбедува брза апсорпција и поголема искористеност, што долгорочно допринесува за убавина на Вашата кожа, коса и нокти.

БЕЗ ШЕЌЕР
БЕЗ ГЛУТЕН

Бренд:Yasenka
Сподели:

Пакување:
500мл
Пакувањето содржи и градуирана чашка, за полесна употреба на производот

Упатство за употреба:
Дневната доза се прилагодува според потребите на кожата – зависно од степеност на дехидрација, замор и потреба за надополнување на колагенот. Затоа, препорачана дневна доза е од 25 -50 ml, еднаш дневно.