Vitabiotics Jointace collagen таблети x30

(0 оценки и коментари)

1,185 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Здравјето на ‘рскавицата и коските е особено важна за долгорочна здрава состојба. Jointace Collagen е изработен од страна на експерти за исхрана на Vitabiotics и обезбедува уникатна комбинација на минерали, витамини и хранливи материи, идеален за оние со активен живот, во спортот или во повозрасни години.

Шифра: VITABI20
Availability: instock
Бренд:Vitabiotics
Сподели:

Колаген (Тип II)

Jointace Collagen, обезбедува висок степен на колаген кој се хидролизира за подобрување на апсорпцијата и за разлика од некои извори на колаген овој тип содржи високо ниво на клучни амино киселини на хидроксилини.
Колагенот е структурен протеин кој се наоѓа во неколку сврзни ткива во телото, вклучувајќи ги коските, ‘рскавицата, непцата, кожата, тетивите и крвните садови.

Минерали и витамини

• Витаминот Ц придонесува за нормално формирање на колаген за нормална функција на коските и ‘рскавицата.

• Бакарот придонесува за одржување на нормално сврзано ткиво и затоа може да биде од корист за ‘рскавицата (‘рскавицата е составена од сврзано ткиво).

• Витаминот Д, цинкот и манганот сите помагаат за одржување на нормални коски. Витаминот Д3 во холекалциферол форма како што е природно произведен од страна на телото на изложеност на сончева светлина.

Глукозамин и Хондроитин

Заедно со минерали, Jointace Collagen обезбедува Глукозамин присутен во склоп на калиум форма, и висок квалитет на НМТ (ниска молекуларна тежина) форма на Хондроитин.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Vitabiotics Jointace collagen таблети x30”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.