-20%

Колаген од македонски афион

1,200 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Користењето на Колагенот од афион придонесува за:
✔️ Максимизирање на производството на колаген во вашето тело за сјајна кожа, коса и нокти.
✔️ Заштита против стареење со клинички докажани состојки на калциум, магнезиум, цинк и протеин.
✔️ Врвни растителни, вистински прехранбени состојки кои помагаат да се изгради убавина одвнатре.
Неодолив вкус и безпрекорен квалитет.
Бесплатна достава до сите градови !!!
Пакување: 300 гр.

Препорачана дневна доза: 10 гр.

Нема на залиха

Какво е влијанието на колагенот од  АФИОН ?

  1. Го подобрува здравјето на кожата и косата

Како што старееме, производството на колаген опаѓа. Зголемувањето на нивото на колаген може да и помогне на вашата кожа да изгледа поцврсто, да ја зголеми мазноста и да им помогне на клетките на кожата нормално да се обновуваат.

Кога кожата ја губи еластичноста како резултат на намален колаген, има уште еден несакан ефект: повидлив целулит. Бидејќи кожата е потенка, целулитот станува поочигледен. Придобивките од колаген, исто така, вклучуваат намалување на стриите на кожата.

  1. Ги намалува болките во зглобовите и дегенерацијата

Најчести болки и потешкотии при движење се јавуваат во тетивите и лигаментите поради намалено создавање и истрошување на колагенот.

Колагенот помага на зглобовите полесно да се движат, ја намалува болката често поврзана со стареењето, па дури и го намалува ризикот од нивното влошување.

Истражувачите од Медицинскиот центар „ Beth Israel Deaconess “на Харвард во Бостон ги испитуваа придобивките од колагенот и открија дека дополнувањето со колаген  помага на пациентите кои страдаат од ревматоиден артритис во ослободување од болките со намалување на отокот во зглобовите. Друга студија објавена во Меѓународниот весник за медицински науки покажа дека луѓето со остеоартритис и болки во зглобовите третирани со колаген покажуваат значителни подобрувања во секојдневните активности и општо подобрување на квалитетот на нивниот живот.

  1. Го забрзува метаболизмот, мускулната маса и помага во создавањето на енергија

Зголемувањето на колагенот може да помогне да се забрза метаболизмот, додавањето на чиста мускулна маса и брзо и правилно разложување на основните хранливи материи.  Задржувањето на мускулната маса е клучно со стареењето, бидејќи помага да се поддржи држењето на телото, здравјето на коските и го зголемува процесот на согорување повеќе калории.

  1. Ги зајакнува ноктите, косата и забите

Недостатокот на колаген може да биде причина за лесна кршливост на ноктите. Колагенскиот протеин е градежен блок за ноктите, косата и забите. Додавањето колаген во вашата исхрана може да ви помогне да ги одржите вашите нокти цврсти и да го намали и успори процесот на опаѓање на косата.

  1. Го подобрува здравјето на црниот дроб

Колагенот им големо влијание за детокс на телото од штетни материи. Тоа е затоа што глицинот помага да се намали оштетувањето на црниот дроб кога апсорбира токсини што не треба да минуваат низ него.

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.