Health Aid Collagen complex таблети

(0 оценки и коментари)

1,607 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Collagen Complex таблетите на HealthAid се исклучителна формула со 7 вешто избрани состојки за убавина кои помагаат во зачувување и заштита на здрава и сјајна кожа.

Availability: instock
Бренд:Health Aid
Сподели:

Collagen Complex е уникатна силна формула која ги комбинира предностите на најпознатите состојки за ревитализација и заштита на кожата. Хидролизираниот колаген и силиката придонесуваат кон одржување на нормални нивоа на колаген, со што ја обезбедуваат цврстината и еластичноста на кожата. Хиjалуронската киселина помага при одржувањето на влажноста и еластичноста на кожата. Бета-каротенот и витаминот Е се силни антиоксиданти кои придонесуваат за заштита на кожата од прерано стареење предизвикано од оксидативен стрес. Витаминот Ц игра важна улога во производството на колаген и помага при заштита на колагенските влакна кои обезбедуваат поддршка на структурата на кожата. Цинкот е минерал со суштинско значење, кој има предности при регулирање на активноста на масните жлезди, со што се задржува виталноста и сјајноста на кожата.

Состав: Beta­carotene 6mg, Vitamin E (45 iu) 30mg, Vitamin C 100mg, Zinc 20mg, Hydrolyzed Collagen 1200mg, Bamboo Extract 333mg, Which Provides: Silica 250mg, Hyaluronic Acid 120mg.

Помага при негување на кожата и одржување на виталноста и еластичноста.
Содржи моќни антиоксиданти кои ги штитат клетките во кожата од оксидативно оштетување и стареење.
Обезбедува поддршка при проблематични состојби на кожата, како што се акните, преку регулација на активноста на масните жлезди.
Ја одржува еластичноста на кожата.
Помага при одржување на природната влажност и сјајот на кожата.
Лица кои сакаат да ја задржат еластичноста и младиот изглед на кожата.
Лица кои често се изложени на силно сонце и надворешни влијанија.
Лица кои се изложени на загадување.
Лица кои сакаат да се превенираат од појава на брчи и стареење на кожата.
Лица со проблематична кожа.

Предупредување:

Производот не смее да се користи како замена за разновидна исхрана. Ве молиме пред да го земете овој производ да се консултирате со вашиот лекар доколку боледувате од некоја болест, доколку земате лекови, ако сте бремени или доите или пак сте алергични на нешто.

Возрасни и деца над 16 години, по две таблети дневно со храна. Да не се пречекорува препорачаната дневна доза освен доколку тоа не е препорачано од соодветно квалификувано лице.

Можни несакани дејства:

Како и сите медицински производи и Collagen Complex таблетите може да имаат несакани дејства, иако истите не се јавуваат кај сите пациенти.

Многу ретко може да се јават локални реакции на преосетливост.

 

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Health Aid Collagen complex таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120,00 ден.

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.