Говедски Колаген Димас

(1 оценка и коментар)

1,700 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Чистиот колаген тип 1 и 3 содржи чист протеин, кој придонесува за раст и одржување на здрави ткива. Колагенот е структурен протеин кој е суштински одговорен за јачината на коските и флексибилноста, тетивите, лигаментите, косата, кожата, ноктите и другите ткива низ целото тело.

Без глутен
Без шеќер
Без ГМО
Кето

ЗЕМЈА НА ПОТЕКЛО: ИТАЛИЈА

Категорија:
Бренд:Dimas
Сподели:

Колаген тип 1 и 3 во прашкаста состојба е ензимски хидролизиран во пептиди, со мала молекуларна големина за оптимална апсорпција и искористување од страна на организмот.

МАСА: 300 ГР.
СОСТОЈКИ: КОЛАГЕН ПЕПТИДИ (ГОВЕДСКИ)
УПОТРЕБА: ИЗМЕШАЈТЕ ЕДНА ЛАЖИЦА (10 ГР.) ВО БИЛО КАКОВ ПИЈАЛОК
ЧУВАЊЕ: ЛАДНО, СУВО И ДА НЕ Е ИЗЛОЖЕНО НА СОНЧЕВА СВЕТЛИНА

СЕРТИФИКАТИ

Халал сертификат
Кошер сертификат

НУТРИТИВНИ ВРЕДНОСТИ

Опис Вредности на 100 гр./g

 • Енергетска Вредност 378 Kcal/1,582 КЈ
 • Протеини > 90 гр./g
 • Јаглехидрати <1 гр./g
  • од кои шеќери < 0.01 гр./g
 • Масти < 0.1 гр./g
  • од кои заситени < 0.1 гр./g
 • Натриум Хлорид 0.20-0.46 гр./g

АМИНОКИСЕЛИНСКИ СОСТАВ

ALANINE 2,24
ARGININE 15,8
ASPARATIC ACID 1,77
CYSTEINE 0
GLUTAMIC ACID 4,45
GLYCINE 11,52
HISTIDINE 2,77
HYDROXYPROLINE 16,30
ISOLEUCINE 2,92
LEUCINE 2,19
LISINE 5,22
HYDROXYLISINE 0,70
METHIONINE 2,97
PHENYLALANINE 4,87
PROLINE 8,49
SERINE 2,76
THREONINE 2,96
TRYPTOPHAN 0
TYROSINE 2,62
VALINE 1,45

 

 1. Vladimir

  Odlicen proizvod, mn efikasen

Напиши оценка и коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *