Говедски Колаген Димас

(2 оценки и коментари)

1,870 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Чистиот колаген тип 1 и 3 содржи чист протеин, кој придонесува за раст и одржување на здрави ткива. Колагенот е структурен протеин кој е суштински одговорен за јачината на коските и флексибилноста, тетивите, лигаментите, косата, кожата, ноктите и другите ткива низ целото тело.

Без глутен
Без шеќер
Без ГМО
Кето

ЗЕМЈА НА ПОТЕКЛО: ИТАЛИЈА

Availability: instock
Категорија:
Бренд:Dimas
Сподели:

Колаген тип 1 и 3 во прашкаста состојба е ензимски хидролизиран во пептиди, со мала молекуларна големина за оптимална апсорпција и искористување од страна на организмот.

МАСА: 300 ГР.
СОСТОЈКИ: КОЛАГЕН ПЕПТИДИ (ГОВЕДСКИ)
УПОТРЕБА: ИЗМЕШАЈТЕ ЕДНА ЛАЖИЦА (10 ГР.) ВО БИЛО КАКОВ ПИЈАЛОК
ЧУВАЊЕ: ЛАДНО, СУВО И ДА НЕ Е ИЗЛОЖЕНО НА СОНЧЕВА СВЕТЛИНА

СЕРТИФИКАТИ

Халал сертификат
Кошер сертификат

НУТРИТИВНИ ВРЕДНОСТИ

Опис Вредности на 100 гр./g

 • Енергетска Вредност 378 Kcal/1,582 КЈ
 • Протеини > 90 гр./g
 • Јаглехидрати <1 гр./g
  • од кои шеќери < 0.01 гр./g
 • Масти < 0.1 гр./g
  • од кои заситени < 0.1 гр./g
 • Натриум Хлорид 0.20-0.46 гр./g

АМИНОКИСЕЛИНСКИ СОСТАВ

ALANINE 2,24
ARGININE 15,8
ASPARATIC ACID 1,77
CYSTEINE 0
GLUTAMIC ACID 4,45
GLYCINE 11,52
HISTIDINE 2,77
HYDROXYPROLINE 16,30
ISOLEUCINE 2,92
LEUCINE 2,19
LISINE 5,22
HYDROXYLISINE 0,70
METHIONINE 2,97
PHENYLALANINE 4,87
PROLINE 8,49
SERINE 2,76
THREONINE 2,96
TRYPTOPHAN 0
TYROSINE 2,62
VALINE 1,45

 

 1. Arllinda

  Najdobar collagen, pocnuvam vtoro pakuvane.

 2. Vladimir

  Odlicen proizvod, mn efikasen

Напиши оценка и коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.