Collacare течен колаген за пиење

(0 оценки и коментари)

2,650 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Течен колаген за пиење со вкус на јагода и праска.

Колагенот е составен дел на многу ткива во човечкото тело, вклучувајќи ги коските, р’скавиците, кожата, тетивите, крвните садови, непцата и забите, и е неопходен за одржување на нивната нормална структура и функција.

Хијалуронската киселина, исто така, е значаен составен дел на сврзните ткива, на епителните ткива и на кожата за одржување на нивната еластичност. Застапена е во синовијалната течност која служи за подмачкување на зглобовите.

Пакување: 500 ml

 

 

Шифра: COLLAC10
Availability: outofstock
Бренд:Alkaloid
Сподели:

Нема на залиха

Комплекс од течен хидролизиран колаген од риба (тип I), хијалуронска киселина, витамини и минерали (витамин Ц, витамин Б3, цинк глуконат, витмин Б5, витамин Б2, витамин Б6, бакар глуконат, витамин А, биотин, витамин Д3).

Комбинацијата на витамини и минерали е додадена со цел да се збогати составот и да се дополни дејството на производот.

Витамин Ц – придонесува за нормално создавање колаген, со цел нормална функција на коските, р’скавицата, кожата, на непцата и на забите, и придонесува за заштита на клетките од оксидативен стрес.

Витамин Д3 – придонесува за нормална апсорпција/искористување на калциумот и на фосфорот, за одржување нормални коски и заби и за одржување нормална функција на мускулите.

Витамин Б2 – придонесува за одржување нормални кожа и мукозни мембрани, како и за заштита на клетките од оксидативен стрес.

Биотин – придонесува за одржување нормални коса, кожа и мукозни мембрани.

Витамин А и нијацин – придонесуваат за одржување нормални кожа и мукозни мембрани.

Бакар – придонесува за одржување нормални сврзни ткива, за нормална пигментација на кожата и на косата и за заштита на клетките од оксидативен стрес.

Цинк – придонесува за одржување нормални коски, коса, кожа и нокти, како и за заштита на клетките од оксидативен стрес.

Употреба

Возрасни: Еднаш дневно по 30 ml, препорачливо е да се зема навечер пред спиење. Се зема нерастворено или по потреба може да се раствори во половина чаша вода.

По отворањето колагенот Collacare треба да се чува во фрижидер. Да се употреби во рок од 30 дена по првото отворање.

Пакување

500 ml

Нето-количество: 500 ml

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Collacare течен колаген за пиење”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 1500 ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 150 денари.

за сите нарачки во вкупен износ над 1500ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

1-3 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.