Collacare течен колаген за пиење

(0 оценки и коментари)

2,739 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Течен колаген за пиење со вкус на јагода и праска

Комплекс од течен хидролизиран колаген од риба (тип I), хијалуронска киселина, витамини и минерали (витамин Ц, витамин Б3, цинк глуконат, витмин Б5, витамин Б2, витамин Б6, бакар глуконат, витамин А, биотин, витамин Д3).

Дејство

Колагенот е составен дел на многу ткива во човечкото тело, вклучувајќи ги коските, р’скавиците, кожата, тетивите, крвните садови, непцата и забите, и е неопходен за одржување на нивната нормална структура и функција.

Хијалуронската киселина, исто така, е значаен составен дел на сврзните ткива, на епителните ткива и на кожата за одржување на нивната еластичност. Застапена е во синовијалната течност која служи за подмачкување на зглобовите.

Комбинацијата на витамини и минерали е додадена со цел да се збогати составот и да се дополни дејството на производот.

Витамин Ц – придонесува за нормално создавање колаген, со цел нормална функција на коските, р’скавицата, кожата, на непцата и на забите, и придонесува за заштита на клетките од оксидативен стрес.

Витамин Д3 – придонесува за нормална апсорпција/искористување на калциумот и на фосфорот, за одржување нормални коски и заби и за одржување нормална функција на мускулите.

Витамин Б2 – придонесува за одржување нормални кожа и мукозни мембрани, како и за заштита на клетките од оксидативен стрес.

Биотин – придонесува за одржување нормални коса, кожа и мукозни мембрани.

Витамин А и нијацин – придонесуваат за одржување нормални кожа и мукозни мембрани.

Бакар – придонесува за одржување нормални сврзни ткива, за нормална пигментација на кожата и на косата и за заштита на клетките од оксидативен стрес.

Цинк – придонесува за одржување нормални коски, коса, кожа и нокти, како и за заштита на клетките од оксидативен стрес.

Употреба

Возрасни: Еднаш дневно по 30 ml, препорачливо е да се зема навечер пред спиење. Се зема нерастворено или по потреба може да се раствори во половина чаша вода.

По отворањето колагенот Collacare треба да се чува во фрижидер. Да се употреби во рок од 30 дена по првото отворање.

Пакување

500 ml

Нето-количество: 500 ml

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Collacare течен колаген за пиење”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *