Arboreal Collagen Bovine Peptan®говедски колаген тип 1

(0 оценки и коментари)

1,900 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Peptan® говедски колаген е тип 1, 100 % колагенски (хидролизиран) пептид без никакви додатоци, произведен по француска технологија.

Тип 1 е најчестиот тип на колаген, кој сочинува и до 90 % од органската коскена маса и опфаќа голем дел од нашата кожа, заби, тетиви, лигаменти, васкуларна лигатура и органи.

Биоактивните колагенски пептиди на Peptan® говедски колаген тип 1 го поддржуваат природното производство на колаген во Вашиот организам со тоа што го поттикнуваат Вашето тело да ја зголеми сопствената синтеза на колаген.

Со своите наномолекули брзо и лесно продира до целните ткива: кожата, коските, забите, тетивите, лигаментите, итн.

100 % природен прeпарат со висока чистота, кој содржи повеќе од 97 % протеини (сува тежина).

100 % хидролизиран колаген тип 1 (говедски).

Без адитиви.

Неутрален вкус и мирис.

Без конзерванси, вештачки бои и шеќери.

Без глутен.

Без ГМО.

Одлично се раствора дури и во студена вода.

Отпорен на топлина.

Peptan® говедски колаген, тип 1 може да биде особено корисeн за борба против брчките, борба против целулитот, подобрување на еластичноста и зголемување на нивото на влажност во кожата.

Mоже да доведе до зголемен раст на косата и ноктите, како и да ја намали кршливоста на ноктите.

Обезбедува поддршка при вежбањe: колагенот тип 1 во суштина е концентриран извор на глицин, кој му помага на телото да произведува креатин и може да помогне во поддршката на мускулната маса и вежбањето.

Може да го подобри квалитетот на сонот.

НАЧИН НА УПОТРЕБА

Peptan® говедски колаген тип 1 е лесен за употреба и е совршен за оние што сакаат едноставен и иновативен начин на консумација, кој е приспособен на Вашиот секојдневен начин на живот.

Може да се употребува во кој било дел од денот, пред, со или после јадење.

Една супена лажица (8гр) на ден се меша во било каков пијалок, вода, чај, кафе, смути. Се препорачува да се конзумира минимум три месеци.

Peptan® говедски колаген тип 1 може лесно да се вклопи во секакви рецепти што ви се допаѓаат. Без разлика дали се додава во супа, топло чоколадо или во домашна торта, ќе уживате во истите придобивки за Вашето здравје.

Количината од 250гр е препорачана месечна доза.

НУТРИТИВНИ ВРЕДНОСТИ / NUTRITIONAL VALUES
Опис / Descriptionб                                                                 Вредности на 100 гр. / Results per 100g
Енергетска Вредност / Energy value 360 Kcal                 1530 Kj
Протеини / Proteins                                                               > 90 гр./g
Јаглехидрати / Carbohydrates                                             0./g
од кои шеќери / of which sugars                                         0 гр./g
Масти / fats                                                                               0 гр./g
од кои заситени / of which saturated                                 0гр./g
Натриум Хлорид / Sodium Chloride                                  1.05 гр./g

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Arboreal Collagen Bovine Peptan®говедски колаген тип 1”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.