Фитофарм Катарион вагиналети – со кантарионово масло

(0 оценки и коментари)

170 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Вагиналети со масло од кантарион.

Бренд:Фитофарм
Сподели:

Дејство

Во својот состав кантарионот содржи разновидни биолошки активни соединенија и има повеќе фармаколошки својства како антиинфламаторно, антибактериско, антивирусно и атстрингентно. Поради овие својства, кантарионот го намалува воспалението на ткивата и го зголемува регенеративното својство на ткивото, што води до негова побрза реепителизација и до враќање на еластичноста.

Индикации

За отстранување јадеж, леукореја и други знаци на воспаление во гинеколошката практика. Поволно дејствува при следниве состојби:

-вагинални воспаленија со зголемен вагинален секрет;

-промени на слузницата на цервиксот проследени со воспаление;

-дегенеративни промени на цервикалната и на вагиналнатата слузница по зрачна терапија;

-промени на вагиналната слузница во состојби на вагинална сувост од различно потекло, поради хормонален дисбаланс или менопауза.

Пакување

Кутија со 7 вагитории

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Фитофарм Катарион вагиналети – со кантарионово масло”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *