Кантарионово масло 50ml Фитофарм

(0 оценки и коментари)

128 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Маслото од кантарион е екстракт од лисја и цвеќиња од кантарион (Hypericum perforatum).

За изгореници, црвенило на кожата, исекотини, испукана кожа и други рани хемороиди.

Пакување: 50ml

Availability: instock
Категорија:
Бренд:Фитофарм
Сподели:

Опис:
Комплексниот состав на масло од кантарион придонесува за негово повеќенаменско дејствување. Фенолните соединенија и фитонцидите присутни во маслото, имаат силни антибактериски својства. Неговиот антиинфламаторно и епително дејство се должи на флавоноидите. Високото ниво на хиперицин ја подобрува циркулацијата на крвта и регенерацијата на кожата.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Кантарионово масло 50ml Фитофарм”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.