Jamieson NEM (Natural Eggshell Membrane) капсули

(0 оценки и коментари)

1,155 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

JAMIESON NEM (NATURAL EGGSHELL MEMBRANE) е производ кој:

Помага за брзо ослободување од болката и вкочанетоста во зглобовите во рок од 7-10 дена*

JAMIESON NEM (NATURAL EGGSHELL MEMBRANE) ja содржи патентираната и докажана состојка NEM®. Истражувања покажале дека земањето на само 500 mg дневно од оваа состојка, значително ја намалува болката и вкочанетоста во зглобовите, што придонесува за нивно подобро здравје.

Availability: instock
Категорија:
Бренд:Jamieson
Сподели:

Состав:

1 капсула содржи:

Природна мембрана од лушпа на јајце (NEM®).500 mg

(Galllus gallus domesticus, делумно хидролизирана мембрана од лушпа на јајце)

НЕ СОДРЖИ глутен и лактоза.

Начин на употреба – возрасни:

1 капсула во текот на едно деноноќие.

Пакување:

Пакување со 30 капсули.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Jamieson NEM (Natural Eggshell Membrane) капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.