-52%

Jamieson Herbal complex Diuretic капсули

(0 оценки и коментари)

245 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Задржувањето на течности е чест здравствен проблем кој може лесно да биде предизвикан од повеќе работи, како исхраната, промена на хормоните, па дури и предолгото седење или стоење.

JAMIESON HERBAL COMPLEX DIURETIC е производ формулиран да помогне во намалување на непријатностите предизвикани од задршката на течности, овозможувајќи Ви повторно да се чувствувате како себеси!

Availability: outofstock
Бренд:Jamieson
Сподели:

Нема на залиха

Состав:

1 капсула содржи:

Uva ursi (4:1) екстракт……………………………………..50 mg

(Arctostaphylos uva-ursi, лист) еквивалентен на 200 mg сирова билка

Buchu (4:1) екстракт………………………………………..25 mg

(Agathosma betulina, лист) еквивалентен на 100 mg сирова билка

Начин на употреба – возрасни:

Земете 2 капсули, најмногу 3 пати во тек на едно деноноќие, неколку часа пред или после земање на било каков друг лек.

Пакување:

Пакување со 60 капсули.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Jamieson Herbal complex Diuretic капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.