Vitalon CIMETHROM – Јаболков оцет таблети

(0 оценки и коментари)

420 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Допринесува за намалување и одржување на нормалните вредности на шеќерот во крвта. Се препорачува како помошно средство за лица со дијабет тип 2, инсулинска резистенција, намалување на покачени вредности на холестерол во крвта и кај лица на редукциски диети за регулирање на телесната тежина.
Циметот допринесува во намалување на глукозата во крвта. Се вели дека е одличен „имитатор“ на инсулинот. Го зголемува транспортот на вишокот глукоза до клетките кои можат да го искористат како извор за енергија. Циметот истовремено спречува нагло покачување на шеќерот во крвта кај дијабетичари после оброк. Исто така, има силен антиинфламаторен ефект, ја поддига температурата на телото и на тој начин помага во намалување на масните наслаги.
Хромот е есенцијален елемент. Многу студии ја прикажуваат значајната улога на хромот во регулирање на нивото на глукоза во крвта. Недостатокот на хром е поврзано со настанување на дијабет кај стари лица. Хромот се препорачува и на гојазни лица поради поволното дејство во процесот на слабеење.
Јаболковиот оцет содржи киселина која го забрзува варењето на протеините, па затоа и се користи при процесот на слабеење.

Availability: outofstock
Бренд:Vitalon
Сподели:

Нема на залиха

Начин на употреба:
Една таблета на ден – со оброк

Пакување: 30 таблети

Напомена:
Производот не е наменет за бремени жени, доилки и лица помали од 14 години, само ако не е препорачан од доктор. Лица кои се на хронична терапија треба да го употребуваат со претходна консултација со доктор.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Vitalon CIMETHROM – Јаболков оцет таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.