Health Aid Red Yeast Rice 90 таблети

(0 оценки и коментари)

1,459 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Таблетите Црвен Ориз се користат како природна алтернатива кој придонесува за одржување на нормално ниво на маснотиите во крвта и одржување на нивото на шеќер во крвта.

Состав: Red Yeast rice extract 1.5% (Monascus purpureus ) 650mg; Which provides Equiv. Monacolin­-K 10mg, Chromium Picolinate 50mcg.

Availability: outofstock
Бренд:Health Aid
Сподели:

Нема на залиха

Таблетите Црвен Ориз се користат како природна алтернатива кој придонесува за одржување на нормално ниво на маснотиите во крвта и одржување на нивото на шеќер во крвта.

Таблетите содржат Црвен Ориз кој е ферментиран со тип на квасец кој се нарекува Monascus purpureus. Студиите покажуваат дека производите со ферментиран црвен ориз содржат значителна количина на Монаколин-К кој помага да се запре создавањето на холестерол со редуцирање и намалување на густината на липопротеинот ЛДЛ кој најчесто се нарекува “лош холестерол”. Секоја таблета ферментиран црвен ориз од HealthAid обезбедува 10мг од Монаколин-K кој придонесува да се одржи нормално ниво на холестерол. Формулата има додаден бенефит од Хром кој придонесува да се одржи нормално ниво на гликоза во крвта.

Состав: Red Yeast rice extract 1.5% (Monascus purpureus ) 650mg; Which provides Equiv. Monacolin­-K 10mg, Chromium Picolinate 50mcg.

**Не содржи, глутен, пченица, соја, млечни производи, лактоза, пченка, кикирики, шеќер, сол, желатин, вештачки бои, конзерванси и ароми

ДОЗИРАЊЕ И НАЧИН НА УПОТРЕБА

Возрасни две таблети на ден, може да се зголеми на три таблети. Да не се надминува препорачаната дневна доза, освен ако не е поинаку советувано од соодветно квалификувано лице.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Health Aid Red Yeast Rice 90 таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.