Health Aid Phosphatidyl Serine 100 mg таблети

1,507 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Фосфолипидите се наоѓаат во секоја клеточна мембрана во нашето тело. Тие се есенцијалната структура на мозочните клетки и нивната функција.

Категорија:
Бренд:Health Aid
Сподели:

Фосфолипидите се наоѓаат во секоја клеточна мембрана во нашето тело. Тие се есенцијалната структура на мозочните клетки и нивната функција. Нивото на фосфолипиди во организмот природно со текот на годините може да се намалува, така што суплементација е корисна.

Состав: Phospholipid Complex 500mg, [standardised to 20% Phosphatidyl Serine, 100mg].

* Не содржат квасец, глутен, пченица, млечни производи, шеќер, сол, вештачки бои, конзерванси и ароми.

** Додатоци во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.

Возрасни и деца над 14 години една до три таблети дневно со храна. Не надминувајте ја препорачаната дневна доза освен ако не е поинаку советувано од страна на соодветно квалификувано лице.