Health Aid Menovital таблети за менопауза

(0 оценки и коментари)

1,225 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Menovital® е оригинална формулација која придонесува за нормално фуннкционирање на жените во периодот на хормонален дисбаланс. Обезбедува хранлива поддршка за да се регулира хормоналната активност. Богат со природни билки, жалфија, кинеска ангелика, црвена детелина.

Availability: instock
Бренд:Health Aid
Сподели:

Menovital® е оригинална формулација која придонесува за нормално функционирање на жените во периодот на хормонален дисбаланс.

Обезбедува хранлива поддршка за да се регулира хормоналната активност. Богато со природни билки, жалфија, кинеска ангелика, црвена детелина.

Меновитал® е оригинална формула која што содржи витамин Б6 за да им помогне на жените да ја регулираат хормоналната активност.

Погодни за вегетаријанци.

Состав: Vitamin C 60mg, Vitamin E 10mg, Vitamin B6 6mg, Iron 14mg, Zinc 15mg, L-­Tyrosine 50mg, Soya Isoflavone Extract 50mg, Flaxseed Oil Powder 100mg, Starflower (Bor­age) Oil powder 100mg, Siberian Ginseng 5:1 Extract (Eleutherococcus senticosus) 100mg, Liquorice Standardised Extract (Glycyrrhiza uralensis root) 25mg, Sage powder 100mg, Red Clover Blossoms 50mg, Agnus Castus 5:1 Stand. Extract 8mg, Black Cohosh Standardised Extract (Cimicifuga Racemosa root) 20mg, Dong Quai 6:1 Standardised Extract (Angelica sinensis root) 167mg.

Црната сенега во ретки случаи може да предизвика проблеми со црниот дроб. Ако не се чувствувате добро, веднаш престанете со употреба на таблетите и побарајте лекарски совет ако имате заболување на црниот дроб или развој на симптоми на проблеми со црниот дроб како пожолтување на очи/кожа, повраќање, темна урина, болки во стомакот и невообичаен замор.

Не се погодни за пациенти со претходна историја на заболување на црниот дроб.

Овој производ содржи соја

Овој производ содржи железо, кое доколку се зема прекумерно може да биде штетно за многу мали деца.

Не содржат до­пол­нителен шеќер или сол. Не содржат глутен, пченица, млечни состојки.

Не содржат вештачки бои, конзерванси и ароми.

За лица над 16 години по една до две таблети дневно со храна. Да не се надминува препорача­на­та дневна доза, освен ако не е поинаку советувано од соодветно квалифику­ва­но лице

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Health Aid Menovital таблети за менопауза”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.