Health Aid Male Max таблети

(0 оценки и коментари)

2,080 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Напредна, целосно природна, синергетска мешавина на билки, специјално избрани да ја поддржуваат машката лична благосостојба. Male Max претставува потентна мешавина од муира пуама, гуарана, американска џуџеста палма, кадифен грав и мака.

Availability: outofstock
Бренд:Health Aid
Сподели:

Нема на залиха

Напредна, целосно природна, синергетска мешавина на билки, специјално избрани да ја поддржуваат машката лична благосостојба.

Male Max претставува потентна мешавина од муира пуама, гуарана, американска џуџеста палма, кадифен грав и мака.

Во Male Max се содржани најдобрите три растенија во светот и тоа заедно со масло од семки од тиква. Муира пуама кај индијанците од Aмазон познато е како дрво за потенција. Тоа е едно од најскапоцените дрва на дождовната шума. Неодамна ова растение побуди голем интерес кај истражувачите во Франција посебно оние кои ги истражуваат неговите благодети. Корејскиот женшен е познат уште како крал на растенијата и повеќе од 5000 години е ценет од Кинезите. Тој е најчесто користено растение во светот. Бобинката од американска џуџеста палма потекнува од Флорида и пред се била откриена од домородните американци. Сега е едно од најпопуларните растенија кои се користат како додаток на исхрана во САД, а неодамна е прифатено и во Европа.

Состав: Korean Ginseng Standardised Extract 2:1 (Panax ginseng root, min 5% ginse­nosides) [Eq. to 500mg powder] 250mg, Ashwagandha Standardised Extract (Withania som­nifera root, min 1.5% withanolides, 1% alkaloids) 150mg, Velvet Bean 4:1 Extract (Mucuna pruriens seed) 100mg, Muira Puama 4:1 Extract (Ptychopetalum olacocides seed) 100mg, Guarana 4:1 Extract (Paullina cupana seed) 100mg, Pumpkin 4:1 Extract (Cucurbita pepo seed)100mg,Damiana4:1Extract (Turneraaphrodisicaleaf)100mg,Cinnamon Extract (Cin­namomum zeylanicum bark) 100mg, Maca 5:1 Extract (Lepidium meyenii root) 100mg, Pussy Willow 4:1 Extract (Salix nigra bark) 60mg, Kola Nut 4:1 Extract(Cola acuminate seed) 50mg, Puncture Vine Standardised Extract (Tribulus terrestris fruit and root, min 40% saponins) 25mg, Saw Palmetto Standardised Extract (Serenoa repens berry, min 40­45% fatty acids) 25mg.

Ве молиме побарајте професионален совет пред да го земете овој суплемент (додаток на исхрана) доколку примате лекови или страдате од висок крвен притисок. Овој производ содржи кофеин.

Не содржи квасец, глутен, пченица, скроб, сол и млечни производи. Погодни за вегетаријанци и вегани.

Возрасни над 16 години една таблета (ако е препорачано може да се зголеми на две таблети). Да не се надминува препорача­на­та дневна доза, освен ако не е поинаку советувано од соодветно квалифику­ва­но лице.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Health Aid Male Max таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.