Health Aid Gentlemans 3 таблети

1,085 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Растителна формула која содржи екстракти од билки со специфична вредност за машкото здравје – муира пуама со американска џуџеста палма, масло од семки од тиква, женшен и цинк.
Растителна формула која содржи екстракти од билки со специфична вредност за машкото здравје – муира пуама со американска џуџеста палма, масло од семки од тиква, женшен и цинк.

 

Gentlemen’s 3® на HealthAid е уникатна, целосно природна, синергетска формула. Во Gentlemen’s 3® се содржат најдобрите три растенија во светот и тоа заедно со масло од семки од тиква и цинк. Муира пуама кај индијанците од амазон познато е како дрво за потенција. Тоа е едно од најскапоцените дрва на дождовната шума. Неодамна ова растение побуди голем интерес кај истражувачите во Франција посебно оние кои ги истражуваат неговите благодети. Корегин е добиен од најдобриот екстракт од корен од Корејски панакс женшен. Познат е уште како крал на растенијата и повеќе од 5000 години е ценет од Кинезите. Корејскиот женшен е најчестото користено растение во светот. Бобинката од американска џуџеста палма потекнува од Флорида и пред се била откриена од домородните Американци. Сега е едно од најпопуларните растенија кои се користат како додаток на исхрана во САД, а неодамна е прифатено и во Европа.

Состав: Zinc (as Zinc Picolinate) 3.5mg, Koregin® Standardized Korean Gin­seng Root Extract (5:1) 350mg (powder equivalent), Standardized Muira Puama (Bark and Root) Extract (10:1) 240mg (powder equivalent), Standardized Saw Palmetto Fruit Extract (10:1) (Providing a minimum of 136mg Fatty Acids and Sterols) 160mg (powder equivalent), Pumpkin Seed Oil 50mg.

Возрасни и деца над 16 години како додаток на исхрана, една капсула на ден после будење, 20 минути пред јадење или како ќе ве советува соодветно квалифику­ва­но лице. Да не се надминува препорача­на­та дневна доза, освен ако не е поинаку советувано од соодветно квалифику­ва­но лице.