Health Aid Digeston max таблети

(0 оценки и коментари)

1,220 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

HealthAid® Digeston® Max е уникатен спој на вегански дигестивни ензими, вклучувајќи амилаза, протеза и липаза, кои се потребни за варење на јаглехидратите, протеините и мастите. Формулата е збогатена со пробиотски соеви на Lactobacillus Acidophilus , кои помагаат да се надополнат добрите бактерии во дигестивниот систем.

Availability: instock
Бренд:Health Aid
Сподели:

За време на процесот на варење, дигестивниот систем излачува разни ензими кои што овозможуваат разградување на храната. На тој начин се овозможува апсорпција на храната и нејзино искористување за енергија на клетките. За жал, поради хроничен стрес, недостатоци во исхраната, честа употреба на стимуланси и други фактори, ефикасното производство на овие ензими често е нарушено. Како резултат на тоа, храната не може правилно да се вари што доведува до нејзина ферментација, непријатност, надуеност и други дигестивни проблеми. Недостатокот на дигестивните ензими и нарушената способност да се вари храната ја нарушува истовремено и нејзината апсорпција што доведува до недостаток на основни хранливи материи за клетките, вклучително витамини и минерали и може да биде причина за појавана на здравствени проблеми поврзани со нарушената дигестија.

HealthAid® Digeston® Max е уникатен спој на вегански дигестивни ензими, вклучувајќи амилаза, протеза и липаза, кои се потребни за варење на јаглехидрати, протеините и мастите.

Digeston® Max ги содржи рapain и bromelain, природни екстракти од овошје од ананас и папаја, кои се добро познати по нивните ензимски и дигестивни својства.

Формулата е исто така збогатена со супериорна мешавина од 7 милијарди пробиотски соеви наLactobacillus Acidophilus, кои помагаат да се надополнат добрите бактерии во дигестивниот систем,

Digeston® Max со 15 моќни вегански ензими, овошни екстракти и 7 милијарди пробиотски бактерии која преставува иновативна формулација за благосостојба на дигестивниот тракт.

Не содржи шеќер, квасец, глутен, соја, пченица, млечни производи, вештачки конзерванси и ароми.

Возрасни и деца над 12 години, по една таблета дневно со храна. Не го надминувајте препорачаниот дневен внес, освен ако не ве советува соодветно квалификувано лице.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Health Aid Digeston max таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120,00 ден.

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.