Health Aid Digeston max таблети

1,157 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

HealthAid® Digeston® Max е уникатен спој на вегански дигестивни ензими, вклучувајќи амилаза, протеза и липаза, кои се потребни за варење на јаглехидратите, протеините и мастите. Формулата е збогатена со пробиотски соеви на Lactobacillus Acidophilus , кои помагаат да се надополнат добрите бактерии во дигестивниот систем.

Бренд:Health Aid
Сподели:

За време на процесот на варење, дигестивниот систем излачува разни ензими кои што овозможуваат разградување на храната. На тој начин се овозможува апсорпција на храната и нејзино искористување за енергија на клетките. За жал, поради хроничен стрес, недостатоци во исхраната, честа употреба на стимуланси и други фактори, ефикасното производство на овие ензими често е нарушено. Како резултат на тоа, храната не може правилно да се вари што доведува до нејзина ферментација, непријатност, надуеност и други дигестивни проблеми. Недостатокот на дигестивните ензими и нарушената способност да се вари храната ја нарушува истовремено и нејзината апсорпција што доведува до недостаток на основни хранливи материи за клетките, вклучително витамини и минерали и може да биде причина за појавана на здравствени проблеми поврзани со нарушената дигестија.

HealthAid® Digeston® Max е уникатен спој на вегански дигестивни ензими, вклучувајќи амилаза, протеза и липаза, кои се потребни за варење на јаглехидрати, протеините и мастите.

Digeston® Max ги содржи рapain и bromelain, природни екстракти од овошје од ананас и папаја, кои се добро познати по нивните ензимски и дигестивни својства.

Формулата е исто така збогатена со супериорна мешавина од 7 милијарди пробиотски соеви наLactobacillus Acidophilus, кои помагаат да се надополнат добрите бактерии во дигестивниот систем,

Digeston® Max со 15 моќни вегански ензими, овошни екстракти и 7 милијарди пробиотски бактерии која преставува иновативна формулација за благосостојба на дигестивниот тракт.

Не содржи шеќер, квасец, глутен, соја, пченица, млечни производи, вештачки конзерванси и ароми.

Возрасни и деца над 12 години, по една таблета дневно со храна. Не го надминувајте препорачаниот дневен внес, освен ако не ве советува соодветно квалификувано лице.