Health Aid Aqua Flow таблети

(0 оценки и коментари)

1,067 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Aquaflow се таблети кои овозможуваат на природен начин да се заштитите од задржувањето на вода со употреба на природни компоненти како што се смрека, магдонос, брусница и калиум. Синергистички сите компоненти делуваат во стимулирање на диурезата, уроантисептично и противвоспалително.

Водата е најважната материја во вашето тело. Таа учествува во секоја функција на телото и претставува 70-75% од вкупната тежина на телото. Водата помага при одржувањето на телесната температура и метаболизам на мастите. Ја помага дигестијата, ги пренесува хранливи материи и ги исфрла токсините од телото. Нормално е да има промена на содржината на вода во телото за 1.5 до 2.5 кг дневно, но доколку има задршка на повеќе течности, вишокот треба да се елиминира.

Задржаната вода ( отоци или едеми ) е абнормално насобрана течност или вишок течност во ткивата на телото. Преголемото количество на течност често пати доведува до чувство на надуеност. Задржувањето на вода најчесто се забележува прво со отекување на екстремитетите. Се случува кога нормалниот баланс на внесот на течности и нивното исфрлање е нарушен.

Отоците не се болест сами по себе. Тоа е повеќе клинички знак дека постои скриен здравствен проблем. Особено е предизвикана од состојби кои го нарушуваат циркулаторниот систем, како хипотиреоидизам, висок или низок крвен притисок, проблеми со срцето и бубрезите, како и болести на вените и артериите. Сепак, едемот може да се појави и кај лица со добра физичка и здравствена состојба, во одредени ситуации, како на пример: високи температури, неподвижност, исхрана богата со сол, бременост или менструација (поради промените на хормоните кои влијаат на дисбаланс на внесот и елиминацијата на вода од ткивата). Поради ова, задржувањето на вода е почесто кај жените отколку кај мажите.

Постои природен начин да се заштитите од задржувањето на вода со употреба на природни компоненти како што се:
Смреката, познато растение користено традиционално како диуретик, кое го стимулира протокот и создавањето на урина.

Магдоносот ја забрзува диурезата.

Брусницата е одличен уроантисептик, благ диуретик и антиинфламатор.

Калиумот е важен во балансот на електролитите.

Состав во две таблети: Vitamin B6 40mg, Potassium 300mg, Citrus Bioflavonoids 100mg, Cranberry Extract PE 400mg, Juniper (Berry) PE 400mg, Parsley (Leaf) PE 400mg.

Луѓе кои имаат задршка на течности и чувство на подуеност.

Aquaflow® таблетите може да бидат корисни за луѓе кои сакаат да го отстранат вишокот на вода насобран во телото.

Возрасни и деца над 16 години, една таблета дневно, најдобро наутро. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза освен ако за тоа не ве советувало соодветно квалификувано лице.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Health Aid Aqua Flow таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120,00 ден.

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.