Yasenka OMNIflex FLEX VITAL

(0 оценки и коментари)

1,320 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Леснотија во движењето
За здрави и цврсти коски и зглобови

Течен додаток во исхраната кој содржи комбинација од внимателно избрани активни состојки: колаген, глукозамин, хондроитин и хијалуронска киселина кои се природно присутни во човековото тело и имаат важна улога во градбата и заштитата на сврзното ткиво.
Колагенот и хијалуронот се присутни во човечкото тело. Колагенот е најзастапениот протеин во телото, кој има клучна улога за еластичност и издржливост на сврзното ткиво како што се ‘рскавицата, коските, тетивите и лигаментите.
Со текот на времето, ‘рскавицата се оштетува поради процесот стареење и постојано движење. Како резултат на тоа, тетивите и лигаментите се истегнуваат, а коските одат едни преку други, предизвикувајќи болка. Затоа е тука дополнителниот внес на колаген, кој обезбедува поддршка за раст и поправка на ткивото на ‘рскавицата и помага за ублажување на воспаленија и болки во зглобовите.
Колагенот ги подмачкува ослабените зглобови. Тој е клучна активна состојка за обезбедување удобност, флексибилност и подвижност. Колагенот е особено корисен ако чувствувате непријатност и болка, или страдате од артритис.
Делување на останатите состојки од производот:
Глукозамин – Ги враќа и ги храни клетките на ‘рскавицата и другите видови на сврзни ткива на мускулно-скелетниот систем, има корисен ефект врз состојбата на ноктите, косата, ги зајакнува влакната на срцевиот мускул.
Хондроитин – Ги обновува клетките на течноста во заедничката капсула, ја подобрува апсорпцијата на сврзните ткива со одржување на рамнотежата на водата, тој е природен лубрикант за коските, спречувајќи нивно триење.

Покрај ова, OMNIflex исто така содржи и витамин Ц и манган кој допринесуваат за нормално создавање на сврзното ткиво и во одржувањето на нормалната функција на коските и нормално создавање на колаген за нормална функција на `рскавиците

Availability: instock
Бренд:Yasenka
Сподели:

Во 25мл содржи:

Колаген                                  2000 mg

Глукозамин                           1000 mg

Хондроитин                           500mg

Хијалуронска киселина      100 mg

Витамин Ц                               80 mg

Манган                                       2 mg

 

Пакување:
500мл
Пакувањето содржи и градуирана чашка, за полесна употреба на производот

Упатство за употреба:
25 мл еднаш дневно

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Yasenka OMNIflex FLEX VITAL”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.