-20%

Vitalon Aktiv+ (глукозмамин+MCM+хијалурон) таблети за зглобови

(0 оценки и коментари)

336 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Допринесува за подобрување на здравјето на зглобниот систем. Особено се препорачува при ревматски болести како остеоартрит, кај жени во менопауза како превентива од остеопороза, при сите состојби кај кои дошло до оштетување на ‘рскавиците и кај спортски повреди. Со негова континуирана употреба се намалува болката и се олеснува и подобрување движењето.
АКТИВ+ е составен од 3 активни компоненти кои синергично делуваат и докажано делуваат на зглобниот систем.
Глукозаминот дејствува остеопротективно бидејќи има поволен ефект на оптималната функција на ’рскавиците. Во медицински цели најчесто се употребува кај остеоартрит, артрит на колено, болести на виличниот зглоб и др.
МСМ учевствува во обновување на сврзното ткиво. Ја намалува болката во зглобовите предизвикана од нивно воспаление.
Хијалуронската киселина е главен состав на синовијалната течност која се наоѓа во зглобовите. Нејзин недостаток доведува до намалување на вискозноста поради што зглобовите стануваат болни и слабо подвижни.

Availability: outofstock
Бренд:Vitalon
Сподели:

Нема на залиха

Начин на употреба:
Два пати на дена – по една таблета, со оброк

Пакување: 30 таблети

Во една таблета содржи:
Глукозамин сулфат (500mg), MSM(150mg) и хијалуронска киселина (3,34mg)

Напомена:
Производот не треба да го користат особи преосетливи на било која состојка. Производот не е наменет за бремени жени, доилки и лица помали од 18 години, доколку не е претходно препорачан од доктор.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Vitalon Aktiv+ (глукозмамин+MCM+хијалурон) таблети за зглобови”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.