Jamieson Glucosamine turmeric complex

(0 оценки и коментари)

683 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

JAMIESON GLUCOSAMINE TURMERIC COMPLEX е производ кој:

Ја намалува болката во зглобовите
Помага во спречување на оштетувањето на ‘рскавицата

Глукозамин сулфат е основна градежна компонента на зглобната ‘рскавица и други сврзувачки ткива – коски, лигаменти и тетиви.

Куркумата придонесува за правилно функционирање на имунолошкиот систем, го промовира нормалното функционирање на кардиоваскуларниот систем и циркулацијата на крвта и игра улога во нормалното функционирање на зглобовите и коските.

Availability: instock
Бренд:Jamieson
Сподели:

Состав во 1 мека капсула:

Глукозамин сулфат ……………………………………………………….750 mg

(Глукозамин сулфат добиен од ракчиња)

Екстракт од куркума (50:1)……………………………………………….10 mg

(Curcuma longa, ризом) еквивалентен на 500 mg сирова билка.

Начин на употреба – возрасни:

2 меки капсули во тек на едно деноноќие.

Пакување:

Пакување со 60 меки капсули.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Jamieson Glucosamine turmeric complex”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.