Jamieson Glucosamine turmeric complex

(0 оценки и коментари)

650 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

JAMIESON GLUCOSAMINE TURMERIC COMPLEX е производ кој:

Ја намалува болката во зглобовите
Помага во спречување на оштетувањето на ‘рскавицата

Глукозамин сулфат е основна градежна компонента на зглобната ‘рскавица и други сврзувачки ткива – коски, лигаменти и тетиви.

Куркумата придонесува за правилно функционирање на имунолошкиот систем, го промовира нормалното функционирање на кардиоваскуларниот систем и циркулацијата на крвта и игра улога во нормалното функционирање на зглобовите и коските.

Шифра: JAMIES41
Availability: instock
Бренд:Jamieson
Сподели:

Состав во 1 мека капсула:

Глукозамин сулфат ……………………………………………………….750 mg

(Глукозамин сулфат добиен од ракчиња)

Екстракт од куркума (50:1)……………………………………………….10 mg

(Curcuma longa, ризом) еквивалентен на 500 mg сирова билка.

Начин на употреба – возрасни:

2 меки капсули во тек на едно деноноќие.

Пакување:

Пакување со 60 меки капсули.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Jamieson Glucosamine turmeric complex”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.