Jamieson Glucosamine Chondroitin extra strength 900mg

(0 оценки и коментари)

2,089 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

JAMIESON GLUCOSAMINE CHONDROITIN EXTRA STRENGHT 900 mg е производ кој:

Ја намалува болката во зглобовите
Помага во спречување на оштетувањето на ‘рскавицата
Глукозамин сулфат е биолошка компонента природно присутна во ‘рскавицата и синовијалните течности каде ги формира главните структурни компоненти и игра клучна улога во формирањето и заштитата на ‘рскавицата.

Хондроитин сулфат е еден од главните полисахариди на протеогликаните присутни во сврзното ткиво и во синовијалната течност што ги опкружува зглобовите и помага во регенерирање на ‘рскавицата.

 

Шифра: JAMIES40
Availability: instock
Бренд:Jamieson
Сподели:

JAMIESON GLUCOSAMINE CHONDROITIN EXTRA STRENGHT 900 mg

Состав во 1 мека капсула:

Глукозамин сулфат ………………………..500 mg

(Глукозамин сулфат добиен од ракчиња)

Хондроитин сулфат…………………………..400 mg

(Хондроитин сулфат натриум од ‘рскавица од говеда)

Начин на употреба – возрасни:

1 мека капсула три пати во текот на едно деноноќие со оброк.

Пакување:

Пакување со 125 меки капсули.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Jamieson Glucosamine Chondroitin extra strength 900mg”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.