Форвита Глукозамин 500mg капсули

(0 оценки и коментари)

155 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

ПРИРОДНА ЗАШТИТА НА ЗГЛОБОВИТЕ

Availability: instock
Бренд:Replek
Сподели:

Глукозамин е природна состојка на ‘рскавицата и на синовијалната течност, која обезбедува заштита на коските во зглобовите. Со стареењето нивото на амино шеќерот глукозамин во телото се намалува, со што се намалува и способноста на организмот за заштита за на оштетените зглобови.

Главна функција на глукозаминот е стимулирање на синтезата на ‘рскавицата во зглобовите и спречување на разградбата на ‘рскавицата. Покрај ова ја намалува болката и воспалението околу зглобовите кои се јавуваат поради остеоартритис.

СОСТАВ

1 капсула содржи: 500 mg глукозамин сулфат

ДОЗИРАЊЕ

Над 18 години: 2-3 капсули на ден пред оброк

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Форвита Глукозамин 500mg капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.