Форвита Флекси актив капсули + хијалуронска киселина

(0 оценки и коментари)

400 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Глукозамин, Хондроитин, Витамин Е, Хијалуронска киселина

СОВРШЕНА КОМБИНАЦИЈА ЗА ЗДРАВИ ЗГЛОБОВИ

Availability: instock
Бренд:Replek
Сподели:

Се употребува при болки во зглобовите предизвикани од дегенеративни промени, повреди, спортување и други видови на зголемена физичка активност.

Глукозамин е главна состојка на ΄рскавицата во зглобовите. Со стареење, неговото создавање во организмот се намалува, што е поврзано со зголемена склоност кон повреди, оштетувања и дегенеративни промени на зглобовите, пропратени со болка.

Хондроитин природно се наоѓа во телото, го стимулира создавањето на ΄рскавицата и го спречува нејзиното разградување.

Хиалуронската киселина е компонента на синовијалната течност во зглобовите која ја потхранува ΄рскавицата.

Витамин Е има заштитна улога при оксидативен стрес.

СОСТАВ

1 капсула содржи:

Глукозамин сулфат 310 mg
Хондроитин сулфат 240 mg
Витамин Е 5 mg
Хијалуронска киселина 20 mg
ДОЗИРАЊЕ

Над 18 години: 1 капсула три пати на ден пред оброк.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Форвита Флекси актив капсули + хијалуронска киселина”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.