Dietpharm Глукозамин сулфат 500 капсули

(0 оценки и коментари)

340 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Додаток во исхраната со Глукозамин

Глукозамин сулфат – се наоѓа во телесните ткива како што се тетивите, лигаментите, течностите во зглобовите, ‘рскавиците. Способноста на организамот за синтетизира глукзамин се намалува со текот на годините поради што се намалува и неговата концентрација во ткивата.

Производот е наменет за лица во повозрасната доба за надополнување на глукозамин. Погоден е за лица кои се занимаваат со спорт и рекреација

Начин на употреба:

1 капсула 3 пати на ден со оброк со доволно вода.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Dietpharm Глукозамин сулфат 500 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *