Jamieson Ginkgo Biloba 80mg

(0 оценки и коментари)

725 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

JAMIESON GINKO BILOBA за подобрување на меморијата

JAMIESON GINKO BILOBA е обезбеден со клинички испитувања во лабораториите Jamieson и обезбедува висока содржина на гинко добиенa од најчистите делови на Јапонија со оптимална содржина на флавонски гликозиди (24%) и терпенски лактони (6%).

Препаратот е погоден за вегетаријанци.

Состав:

1 мека капсула содржи:

Гинко билоба (50:1) екстракт………………80 mg

(Ginkgo biloba, лист) еквивалентен на  4 000 mg сирова билка, стандардизиран до 24% флавонски гликозиди и 6% терпенски лактони

Останати компоненти: Целулоза, дикалциум фосфат, соја полисахариди, растителна стеаринска киселина, растителен магнезиум стеарат.

Начин на употреба:

1 мека капсула во тек на едно деноноќие.

Пакување:

90 меки капсули

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Jamieson Ginkgo Biloba 80mg”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *