-30%

Equilibra Алги за слабеење – 75 таблети

(0 оценки и коментари)

609 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

100% природен производ за брз и долготраен ефект!
КЕЛП алгите се богати со јод и селен кои што се дефицитарни во исхраната, а изобилуваат и со огромно количество на микроелементи, полисахариди, витамини и аминокиселини, полинезаситени масни киселини. Основниот ефект за регулирање на тежината се должи на алгиновата киселина која што има уникатна способност да ги задржува и исфрла токсините од организмот. Кафените алги го поттиснуваат апетитот, заштитуваат од таложење на маснотии и го детоксицираат организмот. Нивното дејство е зајакнато со спирулината, азиската центела и белата бреза.
Equilibra ги препорачува при: одржување на идеална фигура, согорување на маснотии, регулирање на тежината, целулит, недостаток на јод во организмот.

Шифра: 30218
Availability: outofstock
Бренд:Equilibra
Сподели:

Нема на залиха

Состав на една таблета: КЕЛП (кафени алги) – 68,18 mg, спирулина – 50 mg, бела бреза – 80 mg, азиска центела – 40 mg. Вкупно количество на јод – 75 µg.
Начин на употреба: 3 пати на ден по една таблета пред јадење.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Equilibra Алги за слабеење – 75 таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120,00 ден.

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.