JAMIESON COLD FIGHTER ANTI RHUME

(0 оценки и коментари)

620 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

JAMIESON COLD FIGHTER, благодарение на комбинацијата од компоненти во неговиот состав (ехинацеа, ѓумбир, витамин Ц и цинк) помага во борба против раните знаци на симптоми на настинка и грип.

Формулацијата е создадена исклучиво од природни извори и е фармацевтски тестирана.

Availability: outofstock
Категорија:
Бренд:Jamieson
Сподели:

Нема на залиха

Состав:

1 таблета за џвакање содржи:

Екстракт од ехинацеа (20: 1)..…………………………………………………125 mg

(Echinacea purpurea, herb top) еквивалентно на 2.500 mg сирова билка

Екстракт од ѓумбир (6: 1) (Zingiber officinale, ризом)………………..50 mg

еквивалентно на 300 mg сирова билка

Витамин (Аскорбинска киселина)..……………………………………………90 mg

Цинк (оксид). ……………………………………………………………………………….5 mg

Останати компоненти: Декстроза, манитол, природни вкусови (засилувач, мед лимон, лимон), растителна стеаринска киселина, растителен магнезиум стеарат, куркума, сукралоза, силика, ментол. Содржи млечни состојки. НЕ СОДРЖИ сол (NaCl), глутен, вештачки бои, ароми или конзерванси.

Начин на употреба: (возрасни) земете 1 таблета за џвакање дневно со оброк. Земете ја при појава на првиот знак на настинка или грип и неколку часа пред или после земање други лекови или природни здравствени производи. Консултирајте се со Вашиот лекар за употреба подолго од 2 месеци.

Пакување:

10 таблети за џвакање

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “JAMIESON COLD FIGHTER ANTI RHUME”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120,00 ден.

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.