Dr.Wolz Sanuzella D

(1 оценка и коментар)

590 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Dr.Wolz Sanuzella D капсули за здрав дигестивен систем

Шифра: DRWOLZ8
Availability: instock
Категорија:
Бренд:Dr.Wolz
Сподели:

Dr.Wolz Sanuzella D содржи неопходни квасци Saccharomyces cerevisiae Hansen CBS 5926, млечнокиселински бактерии од културата Lactobacillus acidophilus и селектирани витамини.

Dr.Wolz Sanuzella D е производ специјално наравен за здрави црева. Производот исто така може да се комбинира со Dr. Wolz Darmflora plus производите за регулација на активноста на дебелото црево со Sanuzella D и обновување на цревната флора со производите Dr. Wolz Darmflora plus. 

Природните биоактивни клеточни компоненти од Saccharomyces cerevisiae Hansen CBS 5926 во производот и дополнителната содржина на Б витамините исто така можат да ги превенираат проблемите со кожата настанати од диета и да го поддржат метаболизмот на енеријата. Дневната доза на препаратот ги обезбедува потребите за витамин Б1, Б2 и Б6.

  1. Marija

    Bi zemala pak od Evit shop.

Напиши оценка и коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120,00 ден.

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.