Dr. Nature Натокиназа 100 – 45 капсули

(0 оценки и коментари)

1,325 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

За здраво срце и крвни садови!

Шифра: 30030
Availability: instock
Бренд:Dr.Nature
Сподели:

При проблеми со циркулацијата и зголемен ризик од тромбоза!
Натокиназата е протеолитски ензим со фибринолитичка активност. Ензимот се употребува во народната медицина како средство за здраво срце и крвни садови. Токму затоа во последните години се спроведуваат голем број истражувања, кои што докажуваат, дека натокиназата е едно од најдобрите природни средства за потпомагање на работата на срцето, крвните садови и микроциркулацијата. Натокиназата се синтезира од традиционалната јапонска состојка Натто (ферментирани зрна од соја во присуство на бактеријата bacillus subtilis). Натокиназата има докажано дејство во разградувањето на фибринот и директно уништување на тромбовите во крвните садови. Механизмот на делување на ензимот трае во текот на целото деноноќие, што наложува еднократна употреба. Така, ризикот од појава на мозочен удар и инфаркт се намалува во текот на целиот ден, дури и во раните утрински часови, кога веројатноста од појава на мозочен удар и инфаркт е најголема. Придобивките од натокиназата се чувствуваат и го опфаќаат целиот кардио-васкуларен систем и сите крвни садови и се од суштинско значење за превенција на голем број заболувања на срцето и крвните садови.
Dr.Nature ја препорачува при: исхемична болест на срцето; намалување на ризикот од појава на тромбоза; превенција од инфаркт и мозочен удар; тромбофлебитис; длабока венска тромбоза; зголемени вредности на холестерол и крвен притисок; атеросклероза; метабочки синдром; полиневропатија; лоша исхрана и стрес; кардио-васкуларни заболувања; нарушувања во циркулацијата.
Состав на една капсула: натокиназа (природен ензим добиен од контролирана ферментација на Bacillus subtilis со активност од 20000 Fu/g) – 100 mg.
Начин на употреба: Се препорачува по 1 капсула на ден, навечер по јадење.
!!!Производот не се препорачува на бремени жени и доилки, луѓе кои се алергични и имаат нетолеранција на соја и луѓе со зголемен ризик од крварење.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Dr. Nature Натокиназа 100 – 45 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.