DOC Mastic таблети за здрав гастроинтестинален систем

(0 оценки и коментари)

800 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Природен производ.

Chios mastiha (или мастика) е скапоцен камен од Егејот, сладок, чист кристал произведен од ароматичната смола на дрвото Мастика (mastic). Ова дрво е извонредно ретко и расте само во јужниот дел на грчкиот остров Хиос, во источниот Егеј. Лековитите својства на Мастика се познати повеќе од 2.500 години, а денес потврдени со многубројни клинички студии. Од античко време Chios mastiha (или мастика) се користи како лек за нарушувања на гастроинтестиналниот тракт.

Availability: instock
Категорија:
Бренд:DOC
Сподели:

Станува збор за природна, ароматична смола, која се лачи во форма на солзи од стеблото и големи гранки на дрвото мастика, на површинските засеци направени од лозарите. По 15-20 денови, под влијание на временските услови, смолата кристализира. Кристалите се собираат а од нив се добива прашок кој може да се консумира во форма на капсули или прашок растворен во вода.

Chios mastiha е признаена како заштитена ознака за потекло (PDO) производ од страна на ЕУ.

Chios mastiha (или мастика) содржи многу корисни биоактивни соединенија. Главните се тритрепенските киселини (како што е изомастиадиенолчна киселина), тритерпените, а-пинен, β-мирцен, б-кариофилин, лимонен и алил алкохол. Овие соединенија се природни антибиотици и тие имаат силно антиинфламаторно, антибактериско и антиоксидантно дејство.

Chios Mastic помага во борбата со многу патогени бактерии, но исто така и со габи, како што се разни видови на кандида.

Придонесува во намалување на симптомите од воспалително заболување на цревата (IBD).
Придонесува во намалување симптомите на Кронова болест и да ја подобри општата благосостојба.
Помага во отстранување на инфекција со Helicobacter pylori
Помага во заздравување на чирови.
Помага при варењето на храната.
Придонесува во намалување симптомите на гастритис.
Помага во борбата со многу патогени бактерии, но исто така и со габи, како што се разни видови на кандида.
Придонесува во намалување нивото на холестерол.
Придонесува во подобрување на оралното здравје.
Претставува природен антиоксиданс, антимикробно и антиинфламаторно дејство.

Doc Mastic e:

Природен производ.
Погоден за вегетаријанци.
Без шеќер.
Без сол.
Без Скроб.

Дозирање: 2 капсули 30 минути пред јадење наутро и навечер.

Тринеделен протокол за третирање на Helicobacter pylori:

Недела 1: 1050mg 6 капсули Doc Mastic на ден, на празен стомак наутро.
Недела 2: 2100mg 12 капсули Doc Mastic на ден, поделено на две дози земени на празен стомак (земете 6 капсули наутро и 6 капсули пред ручек)
Недела 3: 3150mg 18 капсули Doc Mastic на ден, поделено на три дози земени на празен стомак (земете 6 капсули наутро, 6 капсули попладне и 6 капсуливечер)

Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоци во исхраната не служат како замена за добро избалансираната исхрана. Овој производ не е наменет за превенција, терапија или лекување на човечки болести. Консултирајте се со вашиот лекар доколку сте бремени, користите лекови или имате здравствени проблеми. Да се ​​складира подалеку од деца во суво опкружување и на собна температура (максимум 25 °C).

Производите на Doc Pharma се дизајнирани со целосно почитување на човековата природа и врз основа на потребите на современите луѓе. Во процесот на производство засновано врз строги фармацевтски стандарди и протоколи GMP, се користат внимателно избрани суровини со висок квалитет, одлична чистота и секогаш во концентрации идеални за потребите на современите мажи и жени.

Научно заснованиот избор на вистински хранливи материи, во вистинска комбинација и во идеална содржина, создава високо квалитетни додатоци во исхраната кои ги поддржуваат потребите на современиот начин на живот.

Doc Mastic ги исполнува сите критериуми за квалитет и веродостојност на производи од групата на додатоци во исхрана, а компанијата Doc Pharma S.A. е сертифицирана со ISO 9001:2008,а производниот капацитет со GMP (Good Manufacturing Practices) и GDP (Good Distribution Practices) сертификати и стандарди.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “DOC Mastic таблети за здрав гастроинтестинален систем”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.