Dietpharm Кондроин форте капсули

(0 оценки и коментари)

725 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Додаток во исхраната со глукозамин и кондроитин

Категорија:
Бренд:Dietpharm
Сподели:
Глукозамин сулфат е сложена молекула која е изградена од шеќер и амини. Се наоѓа во бројните телесни ткива и органи како што се сврзните ткива,тетивите,лигаментите,зглобните течности,’рскавиците, коските,кожата ноктите и косата

Кондроитин сулфат е сложен јагленохидрат кој се наоѓа во сврзните ткива на сите цицачи. Во текот на стареењето се намалува продукцијата на кондроитин сулфатот, а со тоа и неговата концентрација во зглобните структури.

Kondroin Forte® таблетит се наменети за лица кои се занимаваат со спорт и рекреација, а се препорачуваат и на повозрасни лица.

Начин на употреба:

1 капсула два пати во денот со течност за време на оброк

Пакување:

40 таблети

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Dietpharm Кондроин форте капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *