Dietpharm Дигестин ензими таблети

(0 оценки и коментари)

349 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Додаток во исхраната со бромелаин, папаин, целулаза, калциум и рибофлавин.

 

Бренд:Dietpharm
Сподели:

Бромелаин – откриен е во ананасот, а најмногу го има во самото стебло

Папаин – е протеолиички ензим кој се добива од плодовите и листовите од тропската папаја (Carica papaya).

Целулаза – со своето дејство придонесува за дигестијата на растворливите и нерастворливите влакна со кои изобилуваат вегетаријанските оброци

Калциум – придонесува за нормална функција на дигестивните ензими

Рибофлавин (витамин Б2) – допринесува за нормално одржување на слузницата.

Препаратот е наменет за здрава дигестија, при намалена функција и намалени дигестивни ензими

Начин на употреба:

1 таблета за време на оброк да се изџвака. Да се земат најмногу 3 таблети во текот на денот до колку е потребно.

Пакување:

30 таблети

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Dietpharm Дигестин ензими таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *