NOW D-Mannose 500 mg / 120 капсули

(0 оценки и коментари)

2,390 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Капсули со Д-Маноза за здрав уринарен тракт

Категорија:
Бренд:NOW
Сподели:

D-Mannose е вид на едноставен шеќер по хемискиот состав сличен на глукозата, која се добива од природните сокови на одредени видови овошја, растенија и габи. Кога ќе земеме поголема количина на D-Mannose, готово скоро целата таа количина преку бубрезите се излачува во урината.

Вегетеријански/Веган производ.

Состав

Количина во 1 доза: (3 капсули)

% на дневни  вредности

Калории                                                     6

Вкупно јагленохидрати                      1.5 g

Шеќери                                                   1.5 g

D-Mannose                                             1.5 g  (1500 mg)

< 1%

Препорака за употреба: Како додаток во исхраната земете 3 капсули, 1-3 пати дневно, со вода или незасладен сок.

Други додатоци: целулоза (капсула), брашно од ориз, стеаринска киселина (растителен извор), магнезиум стеарат (растителен извор) и силика. Не е произведено со квасец, пченица, глутен, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени.

Предупредување: Само за возрасни. Консултирајте доктор доколку сте бремени или доилка, земате лекови или имате некаква медицинска состојба. Да се чува подалеку од дофат на деца! Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето. Препорачаната дневна доза да не се надминува. Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк. Чувајте го на ладно, суво место после отварање.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “NOW D-Mannose 500 mg / 120 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *