Nutraxin Omega 3 + CoQ 10, 60 капсули

(0 оценки и коментари)

1,746 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Nutraxin Omega 3 + CoQ10; посебна формула која што содржи Коензим Q-10, заедно со Омега-3 масни киселини. Коензим Q-10 е универзален антиоксидант за човечкото тело.

EPA и DHA придонесуваат за нормална функција на срцето.
DHA придонесува за нормална функција на мозокот.
DHA придонесува за нормална функција на окото.

Шифра: numcoq10
Availability: outofstock
Бренд:Biota
Сподели:

Нема на залиха

Состав:

Единечна доза: 2 меки желатински капсули
• Вкупно рибино масло 1300 mg
• EPA (Еикозапентаноична к-на) 468 mg
• DHA (Докозахексаноична к-на) 312 mg
• Други омега-3 масни к-ни 130 mg
• Вкупно омега-3 масни к-ни 910 mg
• Коензим Q10 200 mg

Останати состојки:
Мека желатинска капсула, деионизирана вода, завлажнувач (глицерол), антиоксиданс (екстракт богат со токоферол), титан оксид, Понсо 4R.
* Не содржи потенцијални алергени како: шеќер, скроб, квасец, глутен, соја, пченка и млечни производи.
Конзерванси и засладувачи не се употребуваат при производство.

Начин на употреба:
Како додаток во исхрана, да се земе 1 мека желатинска капсула до два пати дневно, по можност со оброк.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Nutraxin Omega 3 + CoQ 10, 60 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.