NOW Коензим Q10 30mg/60 капсули

(0 оценки и коментари)

980 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Коензим Q10 капсули за здрав кардиоваскуларен систем

Коензимот Q10 (CoQ10) е соединение кое има централна улога во производство на клеточната енергија. CoQ10 има во целото тело, но е особено концентриран во срцето, црниот дроб и бубрезите и откриено е дека производството се намалува со возраста. NOW CoQ10 е со фармацевтски квалитет кој содржи само 100% природна форма на CoQ10 произведена со ферментација.

Неопходен за продукција на клеточна енергија

Вегетеријански/Веган производ. Без ГМО.

Состав (1 капсула)

Коензим Q10 (CoQ10) 30 mg

Препорака за употреба: Како додаток во исхраната земете 1 капсула, 1-3 пати дневно, со храна.

Други додатоци: прав од бел ориз и целулоза (капсула). Не е произведено со пченица, глутен, соја, пченка, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени. Природни варијации на бојата може да се случат кај овој производ.

Предупредување: Само за возрасни. Консултирајте доктор доколку сте бремени или доите, земате лекови или имате некаква медицинска состојба. Да се чува подалеку од дофат на деца! Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето. Препорачаната дневна доза да не се надминува. Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк. Чувајте го на ладно, суво место после отварање.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “NOW Коензим Q10 30mg/60 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *