Dietpharm Centravit Energy Direkt ќесички

(0 оценки и коментари)

449 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Витаминско минерален додаток на исхраната со коензим Q10 во форма на гранули за директна употреба.

Тиаминот (витамин Б1), биотинот, манганот, бакарот и јодот допринесуваат за нормален метаболизам и стварање на енергија.  

Ниацинот, пантотенската киселина, Витаминот Б6, рибофлавинот (Витамин Б2), фолатите (фолната киселина), Витаминот Б12, магнезиумот и железото допринесуваат за намалување на заморот и исцрпеноста.

Витаминот А, Витаминот Д, бакарот, цинкот и селенот допринесуваат за нормална функција на имунолошкиот систем. При умор и исцрпеност, при недостаток на енергија и ослабен имунитет 

Centravit® гранулите исто така се препорачуваат и при зголемен физички напор, кај лицата кои се занимаваат со спорт и рекреација. Се препорачуваат и како додатна заштита за време на зимските месеци и при нередовна и еднолична исхрана ако и за време на различни диети.

Витаминот Ц, Витаминот А, Витаминот Д, цинкот и селенот допринесуваат за нормална функција на имунолошкиот систем

Начин на употреба:

Гранулите оставете ги за кратко да се растопат во устата и проголтајте ги.

Гранулите се применуваат директно во уста, не е потребно да се раствораат во вода или течности. 

Возрасни и деца над 12 години  по 1 вреќичка на ден.

Пакување:

20 ќесички со вкус на цитрус

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Dietpharm Centravit Energy Direkt ќесички”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.