Cinnamon + Zn 200mg+5mg таблети

(0 оценки и коментари)

245 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

ПРИРОДЕН НАЧИН ЗА РЕГУЛИРАЊЕ НА ШЕЌЕРОТ ВО КРВТА

вегетаријански капсули, 200 mg + 5 mg

Availability: instock
Категорија:
Ознака:
Бренд:Replek
Сподели:

Не случајно циметот е најраспространет и најупотребуван зачин. Тој содржи бројни природни соединенија со биолошка вредност како цинамалдехид , еугенол и антиоксиданси.

Главна карактеристика на циметот е регулирање на нивото на шеќер во крвта преку подобрување на искористеноста на инсулинот во телото.

СОСТАВ

1 вегетаријанска капсула содржи:

Екстракт од цимет 200 mg

Цинк (во облик на цинк глуконат) 5 mg

Главна карактеристика на циметот е регулирање на нивото на шеќер во крвта преку зголемување на сензитивноста кон инсулинот и подобрување на неговата искористеност.

ДОЗИРАЊЕ

Над 18 години: 1-2 капсули дневно.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Cinnamon + Zn 200mg+5mg таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.