Carnomed Kolostrum extra x90 капсули

(0 оценки и коментари)

2,200 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Додаток во исхраната на база на активни состојки на колострум произведен на посебен начин на производство.

Availability: outofstock
Категорија:
Ознака:
Сподели:

Нема на залиха

КОЛОСТРУМ екстра

Додаток во исхрана

Сув прав направен со замрзнување , со цел да се зачува поголема количина на есенцијални аминокиселини , имуноглобулини, витамини и минерали. Наменет е за одржување на нормална функција на имуниот систем.

Начин на употреба: Возрасни и деца постари од 12 години 2-3 капсули два пати на ден, деца со возраст 3-12 години 1-2 капсули два пати на ден. Препорачаната дневна доза не смее да се надмине. Додатоците во исхраната не можат да се користат како замена за разновидна исхрана. Препаратот не треба да го користат лица осетливи на било која состојка на препаратот, лица интолерантни на лактоза, млеко и млечни производи. Препаратот не треба го користат бремени жени, доилки и лица заболени од канцер на простата, бели дробови и колоректум. Можни се гастроинтестинални пречки по неговата употреба. Препаратот не се препорачува на мали деца.

Начин на чување: Да се чува на температура над 5 C, и под 20 C, на темно и суво место.

Да се чува вон дофат на деца.

Нутритивна вредност на производот:

Нутритивна вредност во 1 капсула(г) во 100г производ(г)

Протеини/белковини 0,43 г 68,15 г

Јаглени хидрати 0,04 г 5,9 г

Масти 0,01 г 1,9 г

Енергетска вредност 2 kcal/8,4 kj 316,5 kcal/1329,15 kJ

Пакување: 90 капсули

Нето содржина во 1 капсула: 625 мг

Нето маса на цело пакување: 75 г

Најдобро да се употреби до: датата е втисната на дното на амбалажата.

Сериски број: втиснат на амбалажата

 

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Carnomed Kolostrum extra x90 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.