Cactus slim duo

(0 оценки и коментари)

690 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

ПРИРОДНО РЕШЕНИЕ ЗА СЛАБЕЕЊЕ

Availability: outofstock
Категорија:
Ознака:
Бренд:Replek
Сподели:

Нема на залиха

Се препорачува за:

Намалување на прекумерна телесна тежина
Превентивно кај лица кои земаат храна богата со масти за одржување на здравјето на срцето и нивото на масти во крвта
Докажано ја намалува ресорпцијата на масти преку својата способност да ги врзува и отстранува од организмот. Обезбедува нерастворливи диететски влакна кои ја подобруваат работата на цревата. Помага во отстранување на вишокот на течности и токсини од организмот.

СОСТАВ

1 вегетаријанска капсула содржи:

100% природен екстракт од лист од кактус 650 mg и екстракт од плод од кактус 200 mg

ДОЗИРАЊЕ

Една до две капсули 30-60 минути после оброк богат со масти

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Cactus slim duo”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.