NOW Cranberry Caps /100 капсули

(0 оценки и коментари)

1,190 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Капсули од брусница со витамин Ц за здрав уринарен тракт

Нема на залиха

Брусница (Vaccinium macrocarpon) е растение кое го има во ладните региони на северната хемисфера. Брусницата има долга историја на кулинарска употреба во Европа и Северна Америка и се употребувала од страна на традиционалните билкари со векови. Брусницата е богата со полифеноли, танини и други фитонутриенти. NOW® Брусница исто така е богата со витамин Ц.

Со додаден витамин Ц

Најмоќна достапна брусница и максимална концентрација

Произведено од природен стандардизиран екстракт

Без додаден шеќер

Состав

Количина во 1 доза: ( 2 капсули)

% на дневни вредности

Калории                                                                      5

Вкупно јагленохидрати                                       1 g            <1%

Диетални влакна                                                < 1 g            2%

Шеќер                                                                       < 1 g

Витамин Ц (како аскробинска киселина)         20 mg    33%

Брусница (Vaccinium macrocarpon) (овошје)  1.4 g (1400 mg

Препорака за употреба: Како додаток во исхраната земете 2 капсули 1-2 пати дневно, со храна.

Други додатоци: желатин (капсула) и магнезиум стеарат (растителен извор). Не е произведено со пченица, глутен, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени. Природни варијации на бојата може да се случат кај овој производ.

Предупредување: Само за возрасни. Консултирајте доктор доколку сте бремени или доилка, земате лекови или имате некаква медицинска состојба. Да се чува подалеку од дофат на деца! Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето. Препорачаната дневна доза да не се надминува. Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк. Чувајте го на ладно, суво место после отварање.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “NOW Cranberry Caps /100 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *