Брусница плус 250mg капсули

(0 оценки и коментари)

275 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

ПОДОБРО ЗДРАВЈЕ НА УРИНАРНИТЕ ПАТИШТА

 

Availability: outofstock
Бренд:Replek
Сподели:

Нема на залиха

Се препорачува за:

олеснување на тегобите предизвикани од уринарниинфекции
превенција при појава на повторливи уринарни инфекции
Докажано е дека екстрактот од брусница ја намалува способноста на бактеријата Escherichia coli да се врзува за ѕидовите на уринарниот тракт поради што е незаменлива во борбата со инфекциите. Покрај ова брусницата е богат извор на витамини, минерали, полифеноли и антиоксиданти кои штитат од појава на карциноми.

СОСТАВ

1 вегетаријанска капсула содржи:

Exocyan™ екстракт од брусница 250 mg (Vaccinium macrocarpum).

ДОЗИРАЊЕ

Над 18 години: 1 до 2 капсули на ден со поголема количина на течност.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Брусница плус 250mg капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.