NOW Bromelain 2400 GDU/g 500 mg / 60 капсули

(0 оценки и коментари)

1,360 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Бромелаин капсули за здрава дигестија на храната

Бренд:NOW
Сподели:

Нема на залиха

Бромелаин е протеолитички ензим добиен од стеблото на ананас, кој има протеински дигестивни својства.

Природен дигестивен ензим

Вегетеријански/Веган производ.

Состав 1 капсула

Bromelain (2400 GDU/g) (од ананас) 500 mg

GDU: Gelatin Digesting Units – мерка за протеолитички (протеинска дигестивна) активност.

Препорака за употреба: Како додаток во исхраната земете 1 капсула дневно со или помеѓу оброци.

Други додатоци: целулоза (капсула), оризово брашно, магнезиум стеарат (растителен извор) и силика. Не е произведено со пченица, глутен, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени.

Предупредување: Само за возрасни. Консултирајте доктор доколку сте бремени или доилка, земате лекови (особено анти-тромбоцитни лекови) или имате некаква медицинска состојба. Не го користете доколку имате алергија на ананас. Да се чува подалеку од дофат на деца! Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето. Препорачаната дневна доза да не се надминува. Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк. Чувајте го на ладно, суво место после отварање.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “NOW Bromelain 2400 GDU/g 500 mg / 60 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *