Boswellia immunoactive 400mg

(0 оценки и коментари)

510 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Босвелиа
ЗА ПОДОБРУВАЊЕ НА ИМУНИТЕТОТ

Availability: outofstock
Категорија:
Ознака:
Бренд:Replek
Сподели:

Нема на залиха

Што е босвелија?

Од стеблото на дрвото Boswellia serrata се лачи смола Boswellia (Темјан), која се користи заради нејзините повеќекратни позитивни ефекти на организамот.

При намален имунитет + ја подобрува општата состојба на организмот, ја зголемува отпорноста кон штетни надворешни влијанија, делува антиоксидативно, ги штити клетките од промени предизвикани од слободни радикали и стареење, го успорува растот на туморните клетки т.е. делува антиканцерогено.
При вкочанетост, болки во зглобовите и состојби на отежнато движење + има анти-воспалително дејство, т.е. на местата каде има хроничен воспалителен процес го спречува создавањето на воспалителни медијатори кои се одговорни за појава на болка и отежнато движење. Boswellia исто така го забавува разградувањето на сврзните ткива и ׳рскавицата и ја зголемува нејзината цврстина и флексибилност.
При состојби на отежнато дишење проследени со чуство на недостиг на воздух + прави релаксација на дишните патишта и ги намалува на астматичните напади.
При воспалителни болести на дигестивниот тракт + го намалува оштетувањето на слузницата на желудникот и ги успорува воспалителни процеси кои доведуваат до појава на болки, гадење, киселини, надуеност, зголемена активност на цревата.

СОСТАВ

1 вегетријанска капсула содржи:

Босвелија (Темјан) сув прашок, 400 mg.

ДОЗИРАЊЕ

2-3 капсули на ден, после оброк.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Boswellia immunoactive 400mg”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.