BIOVITALIS Апетит форте – сируп за деца

(0 оценки и коментари)

600 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Прирордно решение при губење на апетитот

Апетит форте е течен додаток во исхраната, кој го поттикнува апетитот и го олеснува варењето на храната.

Се препорачува кај деца постари од 4 (четири) години и возрасни лица во случај на намален апетит и лица кои имаат изразени потешкотии во варењето на храната.

Содржи билни екстракти од глуварче, маточина и линцура, кои се извор на горчливи материи. Овие материи ја поттикнуваат работата на жлездите од системот за варење, поради што ефектот на поттикнување на апетитот е забележлив одма по примена.

Глуварчето го поттикнува апетитот и варењето на храната, додека маточината и линцурата помагаат во подобрување на здравјето на системот за варење*

*Здравствени тврдења на ЕФСА (Европски орган за безбедност на храна)

Availability: outofstock
Бренд:BIOVITALIS
Сподели:

Нема на залиха

Ефектот се применува по прва примена.
Горчливите билни екстракти се ублажени со природен концентрат од јаболко поради што производот има многу пријатен вкус.

Без глутен, шеќери, бои и додатни ароми.
Содржи засладувач – сорбитол

Пакување:
200 мл.
Во пакувањето е вклучен и чаша-дозер со ознаки 5мл 7,5мл 10мл и 15мл, што обезбедува едноставна и практична примена.

Начин на употреба:
Се препорачува земање на производот половина час пред ручек и вечера.
Не се препорачува употреба подолга од 3 месеци, без прекин.

Состојките и дозирањето се прикажани на сликите

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “BIOVITALIS Апетит форте – сируп за деца”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.