BIOVITALIS Апетит форте – сируп за деца

(0 оценки и коментари)

600 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Прирордно решение при губење на апетитот

Апетит форте е течен додаток во исхраната, кој го поттикнува апетитот и го олеснува варењето на храната.

Се препорачува кај деца постари од 4 (четири) години и возрасни лица во случај на намален апетит и лица кои имаат изразени потешкотии во варењето на храната.

Содржи билни екстракти од глуварче, маточина и линцура, кои се извор на горчливи материи. Овие материи ја поттикнуваат работата на жлездите од системот за варење, поради што ефектот на поттикнување на апетитот е забележлив одма по примена.

Глуварчето го поттикнува апетитот и варењето на храната, додека маточината и линцурата помагаат во подобрување на здравјето на системот за варење*

*Здравствени тврдења на ЕФСА (Европски орган за безбедност на храна)

Availability: instock
Бренд:BIOVITALIS
Сподели:

Ефектот се применува по прва примена.
Горчливите билни екстракти се ублажени со природен концентрат од јаболко поради што производот има многу пријатен вкус.

Без глутен, шеќери, бои и додатни ароми.
Содржи засладувач – сорбитол

Пакување:
200 мл.
Во пакувањето е вклучен и чаша-дозер со ознаки 5мл 7,5мл 10мл и 15мл, што обезбедува едноставна и практична примена.

Начин на употреба:
Се препорачува земање на производот половина час пред ручек и вечера.
Не се препорачува употреба подолга од 3 месеци, без прекин.

Состојките и дозирањето се прикажани на сликите

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “BIOVITALIS Апетит форте – сируп за деца”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.